Zajrzyjmy do naszych Seniorów z Zatorza…

Co jakiś czas odwiedzam Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze” by sprawdzić jak się bawią nasi zaprzyjaźnieni Seniorzy z tego osiedla.

Dziś zajrzymy do dwóch grup, jedna z nich lubi taniec towarzyski, spotkać się i przy dobrej muzyczce potańczyć, pożartować i miło spędzić czas w zaprzyjaźnionym gronie, ostatnio zorganizowali sobie zabawę andrzejkową, ponoć dopóki człowiek tańczy jest młody…

Zajrzymy również do innej grupy w której skupione są głównie panie i oddają się tworzeniu róznych ciekawych rzeczy podczas „Zajęć kreatywnych dla Seniorów” podczas tych zajęć Seniorki zajęły się tworzeniem kartek świątecznych, zresztą zobaczcie sami.

Na kolejne zajęcia Seniorki zaprosiły Dorotę Kuleszę – pasjonatkę i kolekcjonerkę perfum, posiadającą w swej kolekcji ponad tysiąc flakonów, Seniorki poznały historię perfum od czasów zamierzchłych aż po współczesne, przedstawiono również historię najbardziej znanych marek perfum, dowiedziały się również  jakich perfum użyła księżna Diana podczas ceremoni ślubnej z księciem Karolem. Seniorki mogły również poznać różne nuty zapachowe od słodkich po ciężkie drzewne. To było świetne spotkanie pełne pasji i pięknych zapachów, a że nie samymi zapachami człowiek żyje, to Seniorki nie zapomniały o pysznych wypiekach do kawusi.

Pozwolę sobie przypomnieć, że udział we wszystkich zajęciach dla seniorów jest bezpłatny, obejmuje to również wyjścia na imprezy kulturalne, do kina, muzeum czy też wycieczki, dlatego warto dołączyć do którejś z grup zgodnie z naszymi zainteresowaniami lub przekazać tę informację naszym znajomym seniorom.

Tomek Biedziak

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

Udostępnij na: