Koninianie nie zawiedli!

Pomimo kapryśnej pogody, gdzie słońce ścierało się z deszczem i gradem, mieszkańcy grodu z koniem w herbie się nie poddali, zapakowali dobry humor i ruszyli na rodzinny festyn zorganizowany na skwerze przed KDK przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi-Aktywni” wraz z partnerami.

Jako, że święta zbliżają się wielkimi krokami to można było wykonać ekologiczne ozdoby na stół wielkanocny, być współautorem wielkiej pisanki, pomyszkować w mobilnym ogródku Babci Jadzi, zabrać do swojego ogródka sadzonki pomidorów. Na muzycznej EkoScenie odbyły się zawody w układaniu puzzli na czas, dzieciaki wspierane w parze z dorosłymi rywalizowały o ciekawe nagrody. Młodzi artyści uprzyjemniali czas swoimi występami.

Podczas EkoFestynu można było otworzyć swoje serducho na nasze bezdomniaki ze schroniska przy Gajowej, zajrzeć głębiej do portfela i wziąć udział w Mega Zrzucie na karmę dla zwierzaków!

Jak zwykle nie zawiodły nasze miejskie spółki, które przygotowały wiele zabaw i konkursów na swoich stoiskach, promując działania ekologiczne wśród naszych mieszkańców. Na dzieciaki czekało to co lubią najbardziej czyli dmuchańce.

Jednego nie mogę sobie wybaczyć, gdy po dwóch godzinach świetnej zabawy, gdy zerwał się wiatr i lunęło z nieba kilka wanien wody, przy pośpiesznej ewakuacji z festynu zapomniałem zabrać swoje dwie sadzonki pomidorków! Smuteczek! Myślę, że ktoś je przygarnął!

Udostępnij na: