Zajrzyjmy do Seniorów z Zatorza

Pisałem już o tej ciekawej ekipie Seniorów spędzających twórczo czas w swoim gronie, przypomnę, że działają przy Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze” i dzięki wsparciu i opiece Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” mogą bezpłatnie korzystać z kina i innych imprez kulturalnych w naszym mieście, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach artystycznych.

Sprawdźmy co się u nich działo na przestrzeni ostatnich trzech tygodni, oj a działo się sporo…

Przy końcu września Seniorzy wybrali się do kina na seans filmowy „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, wybrali się również do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie i korzystając z przewodnictwa Damiana Kruczkowskiego poznali ciekawe zakamarki biblioteczne wraz z legendarnym byłym skarbcem NBP.

Początek października stanął pod znakiem zajęć artystycznych, podczas których trwały dalsze prace nad Mandalami.

Grupa postanowiła poszukać oznak jesieni w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina, świeże powietrze, kontakt z przyrodą i zwierzętami dobrze wszystkim zrobił, podobno nawet kroki były liczone i zrobiono ich aż 8 000! Brawo!

11 października Seniorzy wybrali się do Lądu i zwiedzili dawne Opactwo Cystersów, na kontakt z historią i sztuką nigdy nie jest za późno, co znakomicie nam udowadnia nasza ekipa.

Jako, że jesień rozgościła się na dobre i drzewa przechodząc w stan zimowego spoczynku mienią się pięknymi kolorami liści, gubiąc je zachęcają nas do tworzenia z nich barwnych bukietów, nasze kochane Seniorki nie dały się długo prosić Pani Jesieni i na ostatnich zajęciach artystycznych zrobiły przepiękne jesienne bukiety z liści.

Sami Państwo widzicie, że Seniorzy nie mają czasu na nudę i smutki i znakomicie bawią się i tworzą w swojej grupie, jeżeli macie w domu seniora i jesteście mieszkańcami osiedla Zatorze, pokażcie mu mój post i nie pozwólcie dłużej tkwić w samotności, skoro barwne i wesołe może być życie aktywnego seniora!

Tomek Biedziak

 

Źródło informacji i zdjęć: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

 

Udostępnij na: