Zdrowy i muzyczny dzień w KDK

Darmowe badania, porady, wykłady, degustacje oraz zajęcia z jogi i nordic walking towarzyszyły prozdrowotnej akcji ,,Zdrowie to podstawa”, która odbyła się w niedzielę, 1 października, w Konińskim Domu Kultury. Święto zdrowia w KDK zakończył koncert zespołu wokalnego Fantazja oraz Andrzeja Rosiewicza.

Akcja ,,Zdrowie to podstawa” przyciągnęła tłumy mieszkańców Konina. Koninianki i koninianie mogli skorzystać z badań Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka, porad wolontariuszy ze Stowarzyszenia Amazonki, Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.

Uczestnicy akcji wzięli również udział w zajęciach jogi prowadzonej przez Joannę Przybył oraz treningu nordic walking, który prowadzili trenerzy NW4Konin.

W holu można było także spróbować zdrowych i pysznych ciasteczek, soków oraz miodów. Poradami służyły także fizjoterapeutki oraz konsultantki kosmetyczne.

Akcję ,,Zdrowie to podstawa” zakończył koncert zespołu wokalnego Fantazja oraz Andrzeja Rosiewicza. 

1 października obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji życzenia złożyli seniorom Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina oraz Elżbieta Miętkiewska -Krygier, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

Źródło informacji: KDK  / Fot: Marcin Oliński

 

Udostępnij na: