Promesy dla strażaków

13 lipca 2022 roku na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie obyło się uroczyste wręczenia promes dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego.
Organizatorem wręczenie promes był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
W 2022 roku dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jednostki Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego wzbogaciły się o sprzęt i samochody za prawie 10 milionów złotych, w ramach niemal 300 dofinansowanych przedsięwzięć.
Po wręczeniu promes Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak wraz z zastępcą bryg. Tomaszem Grelakiem wręczyli okolicznościowe medale Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu dla Jolanty Rajatczak – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu,  Aleksandry Durkowskiej – Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz dla Sławomira Mazurka Zastępcy Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: fanpage KM PSP w Koninie

Udostępnij na: