22. Gala Powiatu Konińskiego za nami

21 kwietnia w gościnnych progach Konińskiego Domu Kultury odbyła się 22. Gala Powiatu Konińskiego, która była okazją do podsumowania trudnego 2021 roku, wręczenia wyróżnień, podziękowań i statuetek.

Pomimo ograniczeń związanych z trwającą pandemią koronawirusa Rada Powiatu Konińskiego na 10 sesjach podjęła 66 uchwał w sprawach ważnych dla powiatu, priorytetowo traktując zadania inwestycyjne i te służące dużej liczbie mieszkańców, gdy wszyscy już myśleliśmy o końcu pandemii i nowym otwarciu, od 24 lutego przyszło nam wszystkim zmierzyć się z wojną i okrucieństwem u naszych wschodnich sąsiadów i tu powiat również stanął na wysokości zadania organizując szereg akcji pomocowych dla Ukraińców.

Żanetta Matlewska – Przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego przywitała zgromadzonych gości słowami Ralpha Emersona „Nie podążaj tam, gdzie wiedzie ścieżka. Pójdź tam, gdzie jej nie ma i wytycz szlak”- podkreślając, że wyróżnieni nie podążają wydeptanymi ścieżkami, a odważnie kroczą nowymi drogami, przedzierając się przez gąszcze trudności, by odkryć i wytyczyć nowe szlaki, dziękując im jednocześnie za owocną współpracę z Powiatem Konińskim.

Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym, nominowanym i zwycięzcom, w kategorii „Gospodarka”  zwyciężyły ABC – PAK z Sompolna oraz Spółdzielnia Socjalna „Komunalka Rzgów”, w kategorii „Działalność społeczna” zwyciężyła Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” i Andrzej Prętnicki, w kategorii „Kultura” statuetkę otrzymała Danuta Pydyńska oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Ratowania Pamięci FRYDHOF, w ostatniej kategorii kategorii „Sport i turystyka” nagrodę otrzymał Janusz Kwieciński – Prezes Klubu Tenisowego „Wicher” w Liścu Wielkim.

Podczas gali pamiątkowy graweron z okazji 100-lecia działalności otrzymała Orkiestra Dęta z Sompolna, wyróżniono także tytułem honorowym „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego” Elżbietę Barszcz – dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie i Stowarzyszenie na rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Oprawę muzyczną zagwarantowali zgromadzonym Violetta Kozłowska, zespół Quintet Brass, Gustaw Konat, swoimi pokazami tanecznymi uświetnili spotkanie soliści z zespołu FART Justyny Szczap, ale prawdziwą wisienką na torcie był koncert Stanisława Sojki z zespołem!

 

 

 

Udostępnij na: