31. Finał WOŚP w Koninie, przeżyjmy to jeszcze raz!

Już wiadomo, że Konin zebrał na WOŚP rekordową kwotę przynajmniej 350 tys. zł, a liczenie cały czas trwa! Ostateczna suma zostanie podana w lutym – poinformował Sztab nr 740 WOŚP Konin.

Finał odbył się 29 stycznia tradycyjnie w Galerii nad Jeziorem. Rozpoczął się o poranku od odprawy wolontariuszy. W samo południe na rondzie WOŚP odbył się kolorowy happening. Tradycyjnie był też bieg „Policz się z cukrzycą”. Przez cały czas na uczestników finału czekało wiele atrakcji, np. Anielska Załoga z chlebem w kształcie serca i orkiestrowy tort. Były występy sportowe, kulturalne, licytacje, gry i zabawy dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że nasza galeria zdjęć choć w części odda gorącą atmosferę, która panowała wczoraj podczas finału.

Dodajmy, że z puszkami kwestowali m.in. 2-letni Marcel – najmłodszy wolontariusz w konińskim sztabie, 4-letnia Zosia, 5,5-letni Kuba. W sumie w Koninie i sąsiednich gminach pieniądze do puszek zbierało około 700 wolontariuszy, wśród nich był prezydent Konina Piotr Korytkowski, w którego puszce znalazły się 1.704 zł.

Źródło: www.konin.pl /Fot. Mirosław Jurgielewicz

Udostępnij na: