Współpraca popłaca!

Wróćmy jeszcze na chwilę do 31. Finału WOŚP w Koninie, niewątpliwym strzałem w dziesiątkę okazało się biblioteczne stoisko z używanymi książkami. Chętnie je odwiedzaliście i kupowaliście książki. Dzięki Waszej hojności pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zebrali i przekazali na konto WOŚP aż 1807 zł! Można postawić śmiało tezę, że książki są świetnym orężem w walce z sepsą!

To wszystko jest pokłosiem dobrej współpracy naszej miejskiej biblioteki z MZGOK Sp. z o. o. w Koninie. To właśnie pracownicy sortowni w naszej miejskiej spółce wyłowili te perełki ze strumienia makulatury, warto nagrodzić ich brawami za ich chęć dania książkom drugiego życia! Całkowicie się z nimi zgadzam, że książki nie są odpadem i nie powinny trafić na taśmę sortowniczą!

Jeżeli macie w domu niepotrzebne książki, encyklopedie, bajki z których wyrosły już Wasze dzieci to nie wyrzucajcie ich na makulaturę, można przywieźć je bezpośrednio do miejskiej biblioteki lub jeśli z powodów logistycznych lub zdrowotnych macie z tym problem to skontaktujcie się z biblioteką lub MZGOK, a z pewnością je od Was odbiorą! A książki z pewnością będą cieszyć kolejnych czytelników!

Źródło: MZGOK Sp. z o. o.

Udostępnij na: