Archipelag Roztocze zaprasza, Park Żywiołów oczaruje Was rodzinną rozrywką!

Będąc na Roztoczu warto odwiedzić Archipelag Roztocze i będący jego częścią Park Żywiołów, to ciekawe centrum edukacyjno-rozrywkowe leży na trasie pomiędzy Zamościem, a Tomaszowem Lubelskim we wsi Budy w Gminie Krynice.

Znajdziemy tu masę rozrywek dla najmłodszych i tych nieco starszych ciekawskich świata turystów, zajrzyjmy do Empirii miejsca, które inspiruje i zachęca do poznawania otaczającego nas świata poprzez zmysły. Dzięki organoleptycznym doświadczeniom i nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie dokonać rzeczy niemożliwych, możecie sterować siłą wiatru, władać dźwiękami przyrody, zobaczyć jak działa grawitacja udając się na zjeżdżalnię w kulkowym świecie. Będziecie mogli samodzielnie doprowadzić wulkan do wybuchu, zbudować swój podwodny świat i sprawić, że strużka wody cieknąca z góry zmieni swój bieg.

Jeśli lubicie zabawy kreatywne to place zewnętrzne,  dostarczą Wam niesamowitych przygód! Spędzicie tu aktywnie czas na placu zabaw z tyrolką, tajemniczy labirynt dostarczy niezapomnianych wrażeń w poszukiwaniu wyjścia! Mega klocki – pobudzają wyobraźnię i kreatywność podczas tworzenia unikatowych budowli, a w kopalni złota znajdziecie zaginiony skarb!

Chodźmy dalej i zwiedźmy Park Miniatur Kresowych, to unikatowa w skali kraju kolekcja 26 makiet zamków i twierdz, będących niegdyś w posiadaniu Rzeczpospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy. Zwiedzanie z przewodnikiem w stroju historycznym to żywa lekcja historii, podczas której możemy przekonać się jak wyglądała potęga historycznej Polski z XVI wieku.

Kolejną atrakcją jest Dolina Czasoprzestrzeni, pozwoli nam odbyć podróż zarówno w czasie aż do okresu neolitu jak i w przestrzeni – przenosząc nas do Starożytnej Grecji i Rzymu. Będziemy mogli również zobaczyć jeden z cudów Świata Starożytnego, napotkamy tajemnice magii liczb, a przeróżne kamienie, skały, woda i natura uzupełniają całość pozwalając spędzić czas w niepowtarzalnym otoczeniu. Elementy wchodzące w skład Doliny Czasoprzestrzeni to Plac Antyczny, Plac Trzech Kultur, Plac Słowiański, Plac Grozy i Legend oraz Plac Skalny.

Znajdziecie tu również ochłodę w upalne dni na dmuchanym wodnym placu zabaw.

A gdy zgłodniejecie to warto odwiedzić będącą częścią kompleksu Restaurację IGNIS, cenią tu tradycyjne, regionalne receptury i smaki, w swoich potrawach łączą je z bieżącymi trendami w gastronomii. Obfitują one w kasze, dary lasu, sery i wyroby od lokalnych producentów. Bezapelacyjnie królową ich kuchni jest gęsina, która w nowoczesnym wydaniu zaskoczyła podniebienie niejednego smakosza. Jako uzupełnienie menu podawane są makarony, dania z ryb oraz sztandarowe dania kuchni europejskich. Dzieci rozsmakują się w menu przygotowanym specjalnie dla nich oraz w pizzy na chrupkim cieście. W trosce o  zadowolenie gości, nieustannie zdobywają wyselekcjonowane surowce wysokiej jakości. To świetne miejsce na organizację kolorowych urodzin dla naszych pociech lub niezapomnianych wesel, które są dopracowane w każdym calu, podczas których najmłodsi goście mogą pod opieką animatorów korzystać ze wszystkich atrakcji kompleksu edukacyjno-rozrywkowego, by dorośli mogli cieszyć się dobrą zabawą w swoim gronie.

Osobiście miałem okazje spróbować nagradzanych pierogów z gęsiną w sosie pomarańczowym, wyborna gra smaków, której nie powinien odmówić sobie żaden miłośnik pierogów i gęsiny!

To nietuzinkowe miejsce w którym warto się zatrzymać i spędzić twórczo czas w rodzinnym gronie!

Park Żywiołów

Budy 50, Gmina Krynice

Tel. 510 10 17 10

Udostępnij na: