ARR ma już 30 lat

Obchody 30-lecia Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie zainaugurowała w czwartek (11 maja) konferencja, na której w gościnnych progach ANS zainagurowana początek wdrażania Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach Regionalnego Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-27.

– ARR będzie naszą Instytucją pośredniczącą. Nie wyobrażałem sobie innej sytuacji tylko taką, że to ARR będzie centrum dyspozycyjnym dla tych środków finansowych, oczywiście z zapleczem Urzędu Marszałkowskiego. Tutaj będą się odbywały wszystkie procesy wdrażania Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, tak żeby wszyscy beneficjenci mieli blisko. Wszyscy znają ten adres, mają kontakty, znają ludzi – w czasie konferencji „Fundusz na rzecz sprawiedliwej transformacji motorem napędowym rozwoju Wielkopolski Wschodniej” mówił marszałek Wielkopolski Marek Woźniak.

W ramach konferencji odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy miał charakter wspomnieniowy i uczestniczyli w nim byli i obecny prezes ARR oraz jej byli pracownicy. Drugi odnosił się bezpośrednio do tematu spotkania. Podobnie jak szereg wystąpień indywidualnych. Był też czas na życzenia i gratulacje, które w imieniu samorządu złożył prezydent Konina Piotr Korytkowski. Uczestnikom czwartkowej konferencji bardzo spodobała się także „kulturalna pauza”, w której z przedstawieniem „Dowód bardzo osobisty” wystąpiły tancerki Konińskiego Teatru Tańca.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

 

 

Udostępnij na: