KIG zmieni nazwę na IZBA GOSPODARCZA WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ!

25 października 2022 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków KIG, zgodnie z przyjętą uchwałą od dnia 1 stycznia 2023 roku organizacja po 32 latach zmieni nazwę na IZBA GOSPODARCZA WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ!
Jak podkreślił w swoim wystąpieniu prezes Mateusz Kowalewski „Przedsiębiorcy powinni posiadać platformę, która umożliwia spotykanie się, wymianę poglądów, wypracowywanie wspólnych stanowisk w istotnych sprawach, mieć możliwość skutecznego oddziaływania na sytuację w najbliższym otoczeniu, ale także satysfakcję z tworzenia pewnej wspólnoty. Aby to się działo, Izba powinna nieustannie pracować na rzecz pozyskiwania nowych, wartościowych członków. Oznacza to konieczność rozszerzania aktywności poza Konin i najbliższą okolicę. W związku z tym należy wysłać do przedsiębiorców ważny sygnał: nasza izba zaprasza firmy z pobliskich powiatów, w szczególności słupeckiego i kolskiego.”
W piątek 28 października 2022 roku w siedzibie KIG zorganizowano briefing prasowy dla mediów przekazując powyższe działania izby.
Nowa nazwa ma uwzględniać także obecny bardzo wyraźny trend określający nasz region jako Wielkopolska Wschodnia, członkowie izby chcieli również odświeżyć wizerunek stowarzyszenia, również w komunikacji znakiem graficznym. Nazwa KIG została nadana w czasach, gdy funkcjonowało województwo konińskie, obecnie ta nazwa tworzy pewne ograniczenie geograficzno-mentalne, a izba chce być platformą dla firm z Wielkopolski Wschodniej i stąd przez zmianę nazwy wysyła sygnał, że jest instytucją działającą szerzej niż w samym Koninie i powiecie konińskim!
KIG obecnie ma około stu członków i ambitne plany by do końca obecnej kadencji tę ilość podwoić, prezes Kowalewski chciałby by lokalni przedsiębiorcy mniej skupili się na rywalizacji, a poświęcili więcej pola swych działań na integrację, której w naszym regionie jest za mało! Mateusz Kowalewski podał piękny przykład wzajemnego wspierania się członków tureckiej izby, gdy spłonęła tam duża firma, pozostali członkowi wsparli ją różnymi działaniami, zatrudniając między innymi czasowo pracowników pogorzelca. Członkowie izby powinni się poznawać, rozmawiać, wypracowywać wspólne stanowisko, z którym powinni być widoczni w regionie, powinni się również spotykać na różnych wydarzeniach organizowanych przez KIG i wspólnie bawić!
Jeżeli chcielibyście przystąpić do tego stowarzyszenia należy zgłosić swój akces i mieć rekomendację dwóch obecnych jej członków oraz opłacać składki członkowskie.

Źródło: KIG

Udostępnij na: