Czas na rewitalizację terenu obok wieży ciśnień!

Mamy nowy dworzec kolejowy dobrze korespondujący z nowoczesnymi peronami, czas na rewitalizację terenu wokół wieży ciśnień!

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 listopada w konińskim magistracie prezydent Korytkowski poinformował o planach rewitalizacji tego terenu, który ma przeprowadzić w imieniu miasta Zarząd Dróg Miejskich w Koninie.

Miasto Konin próbuje pozyskać również od PKP więcej terenu w stronę wiaduktu, wiadomo jednak, że nie jest to proces szybkich decyzji.

– Nie planujemy rozbudowy centrum handlowego, uważamy, że powinien tam powstać duży ogólnodostępny i bezpłatny parking dla mieszkańców. Chcemy dokonać rewitalizacji tego terenu, wymienić wiaty przystankowe i dostosować to miejsce dla MZK, konińskiego PKS i innych przewoźników korzystających z infrastruktury – poinformował prezydent Korytkowski.

Podczas konferencji Paweł Adamów, zastępca prezydenta poinformował również, że w przyszłorocznym budżecie zaplanowano podwyżkę dla przewoźników korzystających z miejskich przystanków. Obecnie przewoźnicy płacą 1 grosz za zatrzymanie pojazdu na 1 przystanku, od przyszłego roku miałoby to być 3 grosze. Zgromadzona kwota z opłat(0koło 42 000 zł rocznie) wystarcza obecnie na wymianę około czterech wiat przystankowych rocznie, po podwyżce opłat Miasto Konin mogłoby wymieniać ich dwanaście!

Udostępnij na: