Konin. Bezpłatne badania USG aorty brzusznej.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, przy ul. Szpitalnej 45 w Koninie, w Poradni Specjalistycznej szpitala, w dniu 14.03.2022 r. odbędzie się bezpłatne badanie USG aorty brzusznej.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Zbadaj się bezpłatnie! Wczesna diagnoza może uratować życie! Badanie jest bezbolesne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:
– telefonicznie: 503 075 095
– e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej?
U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę – największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

Dane kontaktowe:
Arterieart Sp. z o.o.
ul. Rakoniewicka 23A
60-111 Poznań
e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com

 

Udostępnij na: