Bo na Zatorzu fajnie jest! Spotkanie przy ognisku!

W środę 28 grudnia o godzinie 16.00 na skwerze obok fontanny na konińskim Zatorzu spotkali się mieszkańcy osiedla by na zorganizowanym przez Stowarzyszenie Aktywne Zatorze festynie rodzinnym wspólnie się bawić i integrować!

Plan na środowe popołudnie był taki by się spotkać przy ognisku i wspólnie śpiewać kolędy, Organizatorzy zadbali by nikt nie wyszedł ze spotkania głodny, serwowano przepyszny barszcz ukraiński oraz kiełbaski z grilla. Niektórzy woleli jednak kiełbaski nadziać na szpikulec i piec samodzielnie nad ogniskiem. W pewnym momencie niestety zabrakło kiełbasek, Organizatorzy nie spodziewali się tak dużej frekwencji, dopisali seniorzy, rodziny z dziećmi. Sytuację uratował prezes Ostrowski, chwyciwszy za swój portfel popędził dziarsko do pobliskiego marketu i niczym wojskowy zaopatrzeniowiec przybył z kiełbasianą odsieczą ku radości zgromadzonej dziatwy, która mogła znów piec swoje kiełbaski.

Na spotkanie przybył również św. Mikołaj na swoim wypasionym motocyklu i fotografował się z mieszkańcami, gdy zgromadzeni zaspokoili już swój doczesny głód, oddali się uczcie duchowej i wspólnie śpiewali kolędy przy ognisku.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom Zatorza za tak liczne przybycie i aktywny udział we wspólnym kolędowaniu. To będzie nasza kolejna wspaniała tradycja. Mieszkańcy Zatorza jesteście wspaniali – skomentował prezes Maciej Ostrowski.

Można lubić Macieja Ostrowskiego, Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” lub go nie lubić, ale jedno mu trzeba oddać uczciwie, za czasów jego prezesury zintegrował mieszkańców osiedla, pięknie zadbał o seniorów, ożywił Zatorze, sporo się dzieje, ma facet rękę do pozytywnego integrowania ludzi!

Udostępnij na: