Sprawdźmy co słychać u naszych Seniorów…

Zobaczmy jak się bawili nasi Seniorzy w styczniu na „Zajęciach kreatywnych dla Seniorów”organizowanych przez Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”.

Styczeń rozpoczął się od spotkania organizacyjnego, do grupy dołączyły nowe Seniorki. Świętowano troszeczkę z wyprzedzeniem imieniny Prezesa Macieja Ostrowskiego. W drugiej części zajęć odbył się wykład na temat Arteterapii, czyli terapii poprzez sztukę, która rozwija zdolności manualne i intelektualne, pobudza pamięć i wyobraźnię. Pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości. Sztuka zbliża ludzi!!!

Na kolejnych zajęciach Seniorki wykonywały „Autoportret” techniką kolażu( z fr.collage – „naklejanie”) jest to technika plastyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw ( gazet, fotografii, tkanin, guzików itp.) Seniorki tworząc prace cofnęły się myślami do przeszłości zarówno do lat dzieciństwa i młodości, stworzyły obraz siebie na małej kartce papieru.

12 stycznia 2022 r. Seniorzy wybrali się na wycieczkę do Muzeum Okręgowego w Koninie.
Zwiedzali wszystkie obiekty muzealne takie, jak Spichlerz, Zamek, Dworek oraz Skansen. Obejrzeli trzy wystawy m.in. „Święci z domowych pieleszy”, wystawę poświęconą Powstaniu Wielkopolskiemu oraz wystawę fotografii zatytułowaną ” Ptaki i ssaki”. Odwiedzili także Kościół Św. Andrzeja Apostoła w Gosławicach i jego najciekawsze zakamarki.
W poniedziałek 17.01.2022r. Seniorki  uczestniczyły w warsztatach dotyczących „Wpływu aktywności fizycznej na zdrowie Seniora”, prowadzonych przez  Aleksandrę Wolniewicz i Magdalenę Fabisiak z Spółdzielni Socjalnej Sport i Rehabilitacja . Oprócz wiedzy teoretycznej na temat aktywności fizycznej, która ma ogromne znaczenie dla zdrowia Seniorów, uczestniczki zajęć uczyły się, jak wykonać serię ćwiczeń nie obciążając jednocześnie poszczególnych partii ciała.
Na kolejnych zajęciach Seniorki tworzyły maski weneckie, które świetnie sprawdzą się na zaplanowanym Balu Karnawałowym.
Warto dołączyć do tej zgranej ekipy i w miłej atmosferze twórczo spędzać czas, przypominam, że wszystkie zajęcia, wyjścia do kina, placówek kulturalnych, muzeów są bezpłatne dla Seniorów z Zatorza i wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez SM „Zatorze.

Źródło: ODK Zatorze

 

Udostępnij na: