Budowa nowego osiedla budynków mieszkalnych wielorodzinnych pomiędzy ulicami Szpitalną, Jaspisową i Józefa Piłsudskiego w Koninie

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Koninie, w maju 2021r. rozpoczęło budowę osiedla budynków mieszkalnych wielorodzinnych w starej części miasta, w kwartale pomiędzy ulicami: Szpitalną, Jaspisowa i Józefa Piłsudskiego.

Docelowo powstanie 7 lub 8 budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Powstanie także kilka lokali usługowo-handlowych w parterze budynków zlokalizowanych w sąsiedztwie ronda.

Budynek „A” powstaje jako pierwszy przy ul. Jaspisowej. Jest to nowoczesny, dwuklatkowy, czteropiętrowy, podpiwniczony budynek, wyposażony w windy przystosowane do obsługi przez osoby niepełnosprawne. Budynek i jego otoczenie jest zaprojektowane bez barier architektonicznych

Powstanie 40 mieszkań i 12 indywidualnych garaży wbudowanych w podpiwniczenie. Mieszkania zostaną wykonane w standardzie deweloperskim, tj. będą wymagały indywidulanego wykończenia przez przyszłych nabywców (drzwi wewnętrzne, okładziny ścienne i podłogowe, biały montaż sanitarny, malowanie ścian i sufitów, lampy).

Oprócz mieszkań i garaży na sprzedaż będą oferowane komórki lokatorskie (8 szt. na kondygnacjach i 32 szt. w podpiwniczeniu). Do wspólnego użytkowania dla wszystkich mieszkańców pozostaną dwa pomieszczenia na przechowywanie wózków i rowerów.

Teren przynależny do budynku zostanie zagospodarowany (drogi, chodniki, parkingi, nasadzenia zieleni, plac zabaw dla dzieci, podziemne silosy do czasowego gromadzenia odpadów komunalnych).

Oddanie do użytku budynku „A” przewidziane jest na III kw. 2022r.

Na koniec października 2021r. zaawansowanie robót było zgodne z harmonogramem rzeczowo-finansowym inwestycji. Trwają roboty konstrukcyjne. Rozpoczęto murowanie ścian nośnych drugiego piętra. Równolegle trwają procedury w ramach zamówień publicznych, związane z budową sieci uzbrojenia terenu dla nowego osiedla. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy podziemnych sieci wod-kan i deszczówki. Trwa sprzedaż mieszkań. W siedzibie Miejskiego TBS Sp. z o.o. w Koninie można zapoznać się z dostępną ofertą, zaś na stronie internetowej Spółki znajduje się link, umożliwiający oglądanie wszystkich mieszkań w wizualizacji 3D.

Materiał promocyjny Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Koninie

Udostępnij na: