By żyło się lepiej…

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie od ponad 24 lat z sukcesem realizuje projekty mieszkaniowe, kształtując otaczającą nas rzeczywistość. Nie tylko buduje nieruchomości, ale także administruje nieruchomościami przez siebie wybudowanymi oraz powierzonymi.

W ostatnim okresie Spółka oddała do użytkowania budynki  przy ulicy Jaspisowej 1, Obrońców Westerplatte 7, Magnetytowej 7 (Dom Seniora) oraz Osiedle budynków mieszkalnych przy ulicach Kościelnej i Szarych Szeregów w Koninie.

Spółka budując kolejne inwestycje nie zapomina o administrowanych przez siebie budynkach mieszkalnych. W planowanych i wykonywanych pracach remontowych na budynkach uwzględnia się potrzeby mieszkańców. Przykładem mogą być zamontowane stojaki na rowery (16 sztuk) czy systematyczna wymiana oświetlenia LED z czujnikami ruchu na częściach wspólnych w budynkach ( w roku 2023 r., oświetlanie wymieniono w budynkach przy ul. Topazowej 22 i Żwirki i Wigury 7 w Koninie). W blokach przy ulicy Topazowej 18 i 22 zamontowano wyłączniki przeciwpożarowe prądu, które stanowią  przykład bardzo ważnego urządzenia ochrony przeciwpożarowej. To właśnie dzięki niemu, w przypadku ewentualnego pojawienia się ognia w budynku, możliwe jest sprawne odłączenie dopływu prądu, a następnie przeprowadzenie akcji gaśniczych. Wyłącznik nie odcina dopływu prądu wyłącznie do tych urządzeń, których działanie jest niezbędne w czasie walki z pożarem. W chwili obecnej trwają również nowe nasadzenia zieleni przy ulicy Topazowej 20 i 24. Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie zajęło się również pracami polegającymi na czyszczeniu oraz impregnacji elewacji budynków przy ulicy Topazowej 16 i 18 w Koninie. Systematycznie wykonywane są prace polegające na malowaniu klatek schodowych, wymianie podestów przedklatkowych czy wymianie lamp zewnętrznych przed budynkami. Spółka wykonała piaskownicę przy ul. Obrońców Westerplatte 5 wraz z jej ogrodzeniem, dzięki czemu bawiące się tam dzieci są bezpieczne. Od bieżącego roku Spółka realizuje zadanie polegające na wykonaniu nowych nasadzeń zieleni wokół budynków. Wszystko po to by żyło nam się lepiej, przyjemniej i bezpieczniej na naszych osiedlach.

Udostępnij na: