Czas porozmawiać o szkolnych tematach!

Przed nami ostatni weekend wakacji, zapowiada się piękna pogoda, czerpcie więc pełnymi garściami z wolnego, ale czas już poruszyć szkolne tematy…

Łącznie do konińskich przedszkoli i szkół od nowego roku szkolnego uczęszczać będzie 15.576 przedszkolaków i uczniów, w tym:

– do szkół podstawowych 5 177 uczniów,

– do szkół ponadpodstawowych 7 854 uczniów,

– do przedszkoli 2 545 dzieci, a wśród nich 866 dzieci rozpoczynających swoją przygodę z przedszkolem.

Wspomnę również o dodatkowych kursach konińskiego MZK w dni nauki szkolnej.

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. informuje o wprowadzeniu od dnia 4 września do rozkładu jazdy, dodatkowych połączeń komunikacyjnych w dni nauki szkolnej.

Z uwagi na zwiększony nabór do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, w porozumienie ze Starostwem Powiatowym w Koninie, wydłużamy do Janowic jeden kurs linii 53. Kurs 53 o godz. 6:23 z Kozarzewka nie zakończy się, jak dotychczas na Piłsudskiego, tylko pojedzie przez Ferio i Żychlin do Janowic. Kurs powrotny z Janowic do Piłsudskiego o godz. 8:00.

Uczniowie z gminy Krzymów również mogą liczyć na dodatkowy autobus do szkoły. Poranny kurs linii 71 o godz. 6:07 z Dworca PKP, zostanie wzmocniony drugim pojazdem od przystanku Europejska i przez dalszą część trasy, na kursie tym pojadą dwa autobusy, aż do Dworca PKP.

Przypominam, że zmiany wchodzą w życie o dnia 4 września 2023 r. i dotyczą wyłącznie dni nauki szkolnej.

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: