Czy konińska  komunikacja miejska jest przyjazna i ekologiczna?

Podczas spotkania 6 października w przestrzeni M- LAB (ul. Dworcowa 2 ) chcemy porozmawiać o transporcie publicznym z prezeską MZK Konin Magdaleną Przybyłą.
Elektryfikacja konińskiego taboru miejskiego rozpoczęła się na dobre. Pasażerowie cieszą się udogodnieniami, cichą jazdą, a przede wszystkim czystszym powietrzem.  W autobusach nie brakuje też udogodnień dla niepełnosprawnych: platformy wjazdowej dla osób na wózkach inwalidzkich, czy przycisków oznakowanych brajlem oraz wypukłymi piktogramami.
O ułatwieniach codziennych podróży pasażerów słyszeliśmy już nie raz, tak jak widzimy nowe autobusy i przystanki ale młodzież z konińskich szkół ponadpodstawowych od kilku lat nie ma bezpłatnych przejazdów MZK  a wielu z nich twierdzi wręcz że czują się wykluczeni transportowo, szczególnie Ci, którzy mieszkają w gminach powiatu konińskiego.
Liczymy na aktywność lokalnej młodzieży i zapraszamy do dyskusji 6 października 2022 o godz. 16.00 w przestrzeni M- LAB , na spotkanie obowiązują zapisy  pod linkiem https://forms.gle/BJZ2ZDuDEUsCWu7E8
M-LAB Konin
Udostępnij na: