Dary lasu? Raczej NIE!

Na jagody i poziomki jest jeszcze za wcześnie, niestety nieważne kiedy wybierzemy się do lasu zawsze nazbieramy pełne kosze śmieci!
W miniony czwartek ekipa pracowników MZGOK posprzątała pobocza ulicy Sulańskiej w kierunku Anielewa. To obszar zadrzewiony, niestety to ulubione miejsce dla tych, którzy nie mają szacunku do przyrody i innych mieszkańców, bo wyrzucają tam śmieci!

W efekcie tej godnej pochwały akcji udało się zebrać ponad pół tony odpadów. Wśród nich były meble, dywany, opony, zabawki, butelki plastikowe i szklane oraz całe spektrum odpadów pochodzących z gospodarstw domowych.

Apelujemy do wszystkich: niepotrzebne ale selektywnie zebrane odpady można zupełnie bezpłatnie przekazać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Każda gmina ma obowiązek prowadzenia takich miejsc, wystarczy skorzystać z dostępnych informacji w internecie.

Zachęcamy do dbania o środowisko, czystość lasów i przestrzeni wokół Nas. Razem możemy uczynić nasze otoczenie jeszcze piękniejszym miejscem do życia.

Źródło: MZGOK Sp. z o. o. w Koninie

Udostępnij na: