Dzieje się na placu Wolności!

– Plac Wolności staje się bardziej zielony i przyjazny. Jeszcze tego lata będziemy mogli sobie na nim odpocząć pod dużymi drzewami i nad wodą. Tymczasem dziękujemy za wyrozumiałość w związku z utrudnieniami. Pamiętajcie, że uruchomiliśmy dodatkowe miejsca parkingowe przy skrzyżowaniu Wodna/Śliska – napisał na swoim fanpage Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

Sporo się zmieni w południowej części placu, przed Domem Zemełki, zostaną tam posadzone dwa szpalery lipy drobnolistnej, pojawi się tam również płytki element wodny z którego zapewne najbardziej ucieszą się najmłodsi mieszkańcy grodu z koniem w herbie!

W części zachodniej dojdzie do rozszczelnienia kostki, będzie zastosowana nawierzchnia układana z szeroką spoiną, by woda swobodnie wchłaniała się w grunt, a nie spływała ułożoną kostką do kanalizacji deszczowej. Przed gmachem Urzędu Miejskiego w Koninie, czyli w części północnej pojawią się również nowe nasadzenia oraz spora ławka o nietypowym kształcie, która podczas organizacji uroczystości i innych imprez będzie czasowo demontowana!

Wschodnia część będzie eksploatowana w dotychczasowy sposób, pozostaną miejsca parkingowe, w okresie letnim będą rozstawiane ogródki gastronomiczne. Na środku placu będzie możliwość postawienia małej sceny i organizacji uroczystości.

Jeżeli wszystkie prace będą przebiegać zgodnie z założonym harmonogramem to efektem będziemy mogli się cieszyć już w te wakacje – 12 lipca 2024 roku!

W związku z przebudową placu Wolności zamknięty został wyjazd na rynek od strony ul. Wiosny Ludów. Prace będą bowiem prowadzone na wysokości sklepu jubilerskiego. Samochodem będzie można co prawda dojechać do rynku, ale na wysokości Domu Zemełki musimy skręcić w prawo w ul. Śliską i tak dojedziemy do Wodnej, bądź też w lewo w stronę Centrum Organizacji Pozarządowych, gdzie dojedziemy do ul. 3 Maja.

Od strony ul. Krótkiej, łączącej rynek z ul. Wodną przy Urzędzie Miejskim, będzie można jechać w lewo i zaparkować auto przed restauracjami (tak jak do tej pory).

Przypominam, że do dyspozycji kierowców jest tymczasowy plac parkingowy przy ul. Wodnej. Proszę o ostrożność!

Udostępnij na: