DNI KONINA 2023!

Natalia Szroeder, Michał Szpak, 1One i Kult to gwiazdy tegorocznych Dni Konina. Impreza odbędzie się od 16 – 18 czerwca. Towarzyszyć jej będą konkurs piosenki literackiej, zawody jeździeckie, zlot zabytkowych mercedesów, prezentacje lokalnych zespołów i rodzinne spotkanie na bulwarze. Nie zabraknie strefy gastronomiczno–rozrywkowej.

Dni Konina rozpoczną się w piątek, 16 czerwca o godz. 19.30 na błoniach. Na scenie wystąpią gwiazdy muzyki rozrywkowej: Natalia Szroeder i Michał Szpak. Po koncertach odbędzie się dyskoteka z Fat Dj’s Team i piana party.

Dzień później, już od godz. 10.00, na parkurze rywalizować będą uczestnicy Zawodów Regionalnych i Towarzyskich w skokach przez przeszkody Konin CUP. O godz. 16.00 rozpoczną się prezentacje artystyczne grup tanecznych i wokalnych z Konina. Wieczór na scenie to mocne uderzenie. Na początek, o godz. 19.30, wystąpi zespół 1ONE z pochodzącą z Konina wokalistką Sylwią Dziardziel, a gwiazdą będzie grupa KULT i Kazik. Sobotnią imprezę zakończy Dj Primol.

Z kolei na plac Wolności o godz. 12.00 przyjadą zabytkowe mercedesy. Kilkadziesiąt aut tej prestiżowej marki stanie do konkursu elegancji, który odbędzie się w ramach Zlotu Klubu Zabytkowych Mercedesów „StarDrive”. Oprócz pięknych aut będzie można zobaczyć poprzebierane załogi (każda wedle własnych inwencji twórczych). Konkurs poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Patryk Mikiciuk, a w jury zasiądą: Elżbieta Ciurzyńska reprezentująca magazyn Automobilista, Piotr Korytkowski – prezydent Konina, Jacek Balkan – redaktor naczelny Motodziennika oraz dziennikarz Tok FM, a także aktor Rafał Zawieruchaa.

Niedziela to drugi dzień zmagań jeździeckich na błoniach (od godz. 10.00) i atrakcje na Bulwarze Nadwarciańskim: Przystanek Koninkowo i Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej, którego gwiazdą będzie Mariusz Lubomski.

Rodzinna niedziela rozpocznie się o godz. 14.00. Będą dmuchane zamki, strefa baniek mydlanych, warsztaty wikliniarskie, garncarskiej, szycia z filcu, Mobilna Fabryka Czerpania Papieru, zajęcia z ekosianka, fotobudka czy warsztaty biżuterii. Co najważniejsze – wszystkie atrakcje i stanowiska warsztatowe będą bezpłatne.

O godz. 16.00 na scenie przy amfiteatrze w pobliżu CKU ruszą przesłuchania w ramach Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Literackiej. Koncert laureatów i gwiazdy wieczoru – Mariusza Lubomskiego zaplanowano na godzinę 19.00.

Organizatorami Dni Konina są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Stowarzyszenie Młodzi Aktywni.

Źródło: Urząd Miejski w Koninie / Fot. Tomek Biedziak Dni Konina 2022

Udostępnij na: