Energiczna Seniorka skradła serca publiczności!

Kto piątkowy wieczór zarezerwował sobie na wspólne świętowanie jubileuszu 70 lat istnienia Orkiestry Dętej PAK KWB Konin ten długo będzie pamiętał ten magiczny wieczór!

Był czas na wspomnienia, przywołanie tych którzy naszą dumę tworzyli, podarowali jej całe serce i swe umiejętności by się pięknie rozwijała, wielu nie ma już wśród nas, ale na widowni zasiadł wieloletni kapelmistrz Wojciech Jankowski, którego obdarowała serdecznościami i brawami na stojąco licznie zgromadzona widownia w gościnnych progach konińskiego Oskardu!

Przemawiający Piotr Korytkowski, Prezydent Miasta Konina nie szczędził komplementów pod adresem naszej jubilatki i jej kapelmistrza Mirosława Pacześnego, że to nasza chluba i pomimo 70 lat jest „kobietą na fleku”! Co zapewne ucieszy wielu mieszkańców, prezydent Korytkowski podczas swego przemówienia poinformował zgromadzonych, a ja z wielką przyjemnością puszczę dalej tę informację w eter, planowany jest koncert naszej jubilatki dla mieszkańców Konina w amfiteatrze parku miejskiego latem tego roku!

Koncert był podzielony na dwie części, podczas pierwszej orkiestra nakarmiała nasze dusze swoimi popisowymi numerami, a w drugiej części dołączył do niej Andrzej Piaseczny i lubiany chórek pięknych kobiet z naszego podwórka. I jeśli miałbym poziomować to podczas pierwszej części było cudnie, ale gdy Piasek z dziewczynami dołączyli swe głosy to odfrunęliśmy ku niebiosom! Jeżeli miałbym znaleźć wspólny mianownik dla naszej orkiestry i Andrzeja Piasecznego, to nasuwa się tylko jedna myśl – są jak wino, im starsze tym lepsze!

To była prawdziwa duchowa uczta, Piasek sypał żartami jak z rękawa, zachęcał publiczność do wspólnego śpiewania, ta dała się oczarować i porwać, hojnie nagrodziła gromkimi brawami piosenkarza i orkiestrę! Było pięknie!

Mirosław Pacześny wraz ze swoją orkiestrą postanowił nakarmić nie tylko dusze zgromadzonych, zadbał także o nasze kubki smakowe, częstując gości ogromnym, przepysznym tortem! To był magiczny wieczór!

Udostępnij na: