Koninianie ruszyli zwiedzać Dom Zemełki!

Po zeszłotygodniowym sukcesie drzwi otwartych w Domu Zemełki, Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski postanowił ponownie otworzyć jego gościnne progi dla tych, którzy nie mogli go zwiedzić wcześniej! No i skorzystali mieszkańcy z zaproszenia, tłumnie szturmując progi świeżo oddanego do użytkowania po remoncie i przebudowie Domu Zemełki!

Ja jednak miałem niecny plan, wiedziałem, że skoro akcja zaczyna się o 13.30 to jeśli pojawię się tu o 13.00 to będą już na miejscu organizatorzy wydarzenia i będę miał możliwość nieco samolubnie zanurzyć się w magicznych ceglanych piwnicach sam! Ja, mój aparat i te cudności! Miałem możliwość pomyszkować tu z aparatem kilka lat temu, w czasie gdy to miejsce było pustostanem i niszczało! Pięknie zostało to zrobione, jestem tu już kolejny raz i za każdym razem odkrywam coś nowego, wartego uwagi!

O 13.30 ruszyłem zwiedzać obiekt z pierwszą grupą mieszkańców Konina, na zwiedzanie przybył również prezydent Korytkowski, jak stwierdził po spacerze w krótkiej rozmowie, chciał zobaczyć reakcje mieszkańców grodu z koniem w herbie jak oceniają to co zrobiono, jak połączono stare, klimatyczne zabytkowe elementy z nowoczesnymi! Podsumował, że jest zbudowany tym co usłyszał od Koninian. Warto w tym miejscu dodać, że w niedzielne popołudnie Dom Zemełki odwiedziło ponad 300 osób!

Podczas zwiedzania można było się również dowiedzieć o planowanych działaniach w tym klimatycznym miejscu, ma tu zostać przeniesiona z ulicy Dworcowej informacja turystyczna, powstają ciekawe pracownie i hostel! Będzie się działo!

Udostępnij na: