Film o człowieku pełnym pasji w kinie Helios!

#TO_ BE to opowieść o przyjaźni, partnerstwie i naturze. To film o człowieku pełnym pasji.

Przy okazji opowieść Krzysztofa Wielickiego zabiera nas na wirtualną wyprawę na czternaście ośmiotysięczników, bez patosu, z szacunkiem dla ludzi i przyrody. Wchodzimy z Krzysztofem Wielickim na najwyższe góry świata tak lekko, jakbyśmy szli z nim do ogrodu po warzywa. Zaczynamy się zastanawiać, co jest ważniejsze.

Film zadaje pytania, na które trudno odpowiedzieć: o przyjaźń, miłość, rodzinę, ale też o naturę, o przyszłość naszych dzieci i wnuków, o ochronę niezwykłego świata, którego możemy doświadczać. W tę niezwykłą podróż zabiera nas Krzysztof Wielicki – piąty na świecie zdobywca 14 ośmiotysięczników, autor trzech nowych dróg na ośmiotysięcznikach, sześciu samotnych wejść, kierownik wielu wysokogórskich wypraw.

Jest to kino autorskie za którym stoi troje twórców: Maja Pietraszewska-Koper, Grzegorz Lipiec Szymon Felkel. Ich wizja artystyczna, wrażliwość i indywidualny styl opowiadania obrazem, muzyką, grafiką i animacjami przenoszą widza do świata wielkiego człowieka – Krzysztofa Wielickiego. Do świata dotąd najmniej eksplorowanego – do domu, gdzie Mistrz powraca z gór.

Zapraszamy do Heliosa w środę 26 czerwca!

https://helios.pl/konin/kino-helios/wydarzenie/to-be-875

Udostępnij na: