Finał Wielkopolski XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wśród uczniów szkół podstawowych

Dnia 16 maja 2023 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie rozegrano pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewody Wielkopolski Finał Wielkopolski XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Konkurs rozegrano w dwóch grupach wiekowych:
– pierwsza grupa wiekowa 10-12 lat – wystartowały 26 drużyny,
– druga grupa wiekowa powyżej 12 lat – wystartowało 28 drużyn.

Organizatorzy finału to: PZM Okręg w Poznaniu, Automobilklub Wielkopolski, WORD w Koninie, KWP w Poznaniu, KMP w Koninie, OSP Konin-Chorzeń, OSP Konin- Starówka, Wydział Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty. Turniej otworzył Mariusz Seńko, zastępca dyrektora konińskiego WORD.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w czterech konkurencjach:
– TEST – część teoretyczna turnieju polegała na rozwiązywaniu przez zawodników testu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
– MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO – jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, wylosowaną trasą, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego
– TOR SPRAWNOŚCIOWY – uczestnicy zawodów musieli wykazać się jak największą precyzją w pokonywaniu przygotowanego toru rowerowego zawierającego osiem przeszkód.
– UDZIELANIE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W grupie wiekowej 10-12 lat zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Czarnkowie, drugie miejsce zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa w Złotowie, zaś trzecie Szkoła Podstawowa w Rychwale. Drużyny otrzymały puchary Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
W drugiej grupie wiekowej zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Kostrzynie, drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Gieczu, zaś trzecie Szkoły Podstawowej w Sypniewie. Drużyny otrzymały puchary Wojewody Wielkopolski.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie ufundował puchary dla najlepszych zawodników finału w poszczególnych grupach wiekowych, które wręczył zwycięzcom Mariusz Seńko, zastępca dyrektora WORD w Koninie. W pierwszej grupie wiekowej najlepszym zawodnikiem został uczeń Szkoły Podstawowej w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie, zaś w drugiej uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Rawiczu-Sarnowie.

Podsumowując wtorkową rywalizację Mariusz Seńko, zastępca dyrektora konińskiego WORD powiedział, że wszyscy uczestnicy są już zwycięzcami bo ugruntowali i poszerzyli swoją wiedzę z bardzo ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwo ruchu drogowego, stwierdził, że dzieci i młodzież należycie przygotowały się do konkurencji teoretycznej i sprawnościowych i ich poziom wiedzy jest na dobrym poziomie, wspomniał również, że po okresie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa takie turnieje są potrzebne, młodzi ludzie chętnie biorą w nich udział i miejmy nadzieję, że zwiększa się przez to liczba świadomych uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie i bezpieczeństwo.

Wszyscy uczestnicy finału oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody.

Udostępnij na: