„Przypływy” na scenie KDK

Kolejny raz zespół Konińskiego Domu Kultury pokazał, że potrafi wspaniale współpracować z innymi twórcami. Wraz ze Studiem Piosenki Estradowej HIT Mariusza Urbaniaka powstał wspaniały musical, który zaprezentowano w sobotę (13 maja). Przedpremierowy pokaz dla szkół odbył się dzień wcześniej.

„Przypływy” to historia jakich wiele: o zagubionych młodych ludziach, poszukujących swojej drogi. Także o miłości i nienawiści, współczesnym wszechobecnym hejcie, cyberprzemocy, odrzuceniu, społecznej presji. W głównej roli wystąpiła laureatka dziecięcej Eurowizji Laura Bączkiewicz. Ale na scenie talentów nie brakowało i to zarówno wśród wokalistów jak z HIT-u jak i tancerzy z Zespołu Tańca CODA KDK. To najnowsza produkcja Konińskiego Domu Kultury, która powstała przy współpracy ze Studiem Piosenki Estradowej HIT. Pokazy przedpremierowe dla szkół odbyły się 12 maja, a premiera 13 maja br. Wystąpili wokaliści Studia HIT oraz tancerze Zespołu Tańca CODA z KDK.

Spektakl przygotowywano przez pół roku, wprowadzając w jego scenariusz interaktywność. Jej finałem było „komórkowe głosowanie” w sprawie zakończenia musicalu. Niestety, zdecydowana większość publiczności wybrała ten najbardziej z tragicznych sposób – uzależnienie… Na szczęście w finale wybrzmiał bardzo pozytywny przekaz: ,,Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale wiedz, że nie jesteś sama”… Rolę Anny znakomicie zagrały Laura Bączkiewicz, Karina Gradomska i Liwia Kasprzak. Scenariusz i reżyseria: Rafał Supiński. Choreografia: Marta Merdzińska, Klaudia Cembrowicz. Przygotowanie wokalne: Mariusz Urbaniak. Scenografia: Katarzyna Mijakowska. Produkcja: Koniński Dom Kultury.

Jak zapowiedzieli twórcy spektaklu pojawi się on jeszcze po wakacjach, w nowym roku kulturalnym.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: