III LO: Festiwal Nauki i Sztuki pod znakiem filmu

“Poczuj się jak w filmie” – to hasło przewodnie Festiwalu Nauki i Sztuki, który 7 grudnia odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Koninie. Celem imprezy jest propagowanie wśród uczniów chęci rozwoju ich zainteresowań i talentów.

To święto odbywa się w szkole od wielu lat, ale nie zawsze towarzyszy mu konkretny motyw przewodni. W tym roku było jednak inaczej. Motywem przewodnim był film, stąd myśl przewodnia festiwalu “Poczuj się jak w filmie”. Młodzież miała okazję spotkać wielu znakomitych gości związanych z tą dziedziną sztuki m.in. Katarzynę Vanewską, Paulinę Pachulską-Wojdak, Krzysztofa Kędziorę, Zdzisława Siwika, Bartka Dziedzica, Lucynę Lenard-Woźniak, Joannę Janikowską, Adriannę Izydorczyk i Pawła Rysia oraz wysłuchać prelekcji przygotowanych przez uczniów Trzeciego. Tegoroczny festiwal rozpoczął się od spotkania z dwojgiem niezwykłych osób – Katarzyną Kubacką- Seweryn i  Andrzejem Mosiem, którzy opowiedzieli uczniom o tym, jaki wpływ na ich życie miał film.

Uroczystości towarzyszyły m.in. konkursy: plastyczny, filmowy i konkurs na najciekawszy strój filmowy. To był piękny, kolorowy, radosny dzień i święto filmu w III LO.

(źródło: III LO)

Udostępnij na: