Jesteście ciekawi co wydarzyło się dalej?

Wybrałem się na niedzielny spacer szlakiem Zielonych Korytarzy Miejskich, w okolicach ulicy Sosnowej spotkałem pewną miłą rodzinkę na spacerze z psem, wymieniliśmy uprzejmości i po chwili mnie wyprzedzili ruszając dalej!

Ja sobie fotografowałem, by po chwili zrównać się z nimi! Zgadniecie co było przyczyną ich zatrzymania? Otóż pieskowi zachciało się zrobić kupę! Ktoś powie, gość ma nierówno pod sufitem rozpisuje się o psiej kupie! Jako, że jestem z wykształcenia technikiem weterynarii, to mógłbym Wam nieco napisać, że psia kupa jest bardzo ważnym elementem w diagnostyce chorób, wyczytamy z niej sporo ważnych informacji o tym jak pies radzi sobie z trawieniem, o jego diecie, itp!

Ale nie o tym chciałem porozmawiać z Wami, psia kupa jest bardzo ważnym elementem w relacjach społecznych! Wielu z nas kocha zwierzęta i to jak najbardziej się chwali! Część w mediach społecznościowych pisze nawet, że pies jest członkiem ich rodziny. Również się chwali! Gorzej niestety jest już z tą psią kupą, która po wydaleniu przez psa nie jest członkiem rodziny, staje się bezpańska, szybko porzucana i pozostawiana w trawie czy na chodniku!

I właśnie tej psiej kupie chciałem poświęcić dziś trochę uwagi! Wielu miłośników psów ową kupę pozostawia innym współmieszkańcom w prezencie, dając im w bonusie wątpliwą przyjemność w jej wdepnięcie! Pół biedy jak osoba dorosła wdepnie w takie kupsko i w sposób odpowiedzialny oczyści obuwie, zdezynfekuje dłonie!

Ale nie możemy zapominać o dzieciach, byłem kiedyś świadkiem mało przyjemnego zdarzenia jak dwie mamy zagadały się na placu zabaw, a pociecha jednej z nich znalazła wysuszoną psią kupę i wzięła ją w rączkę! Dzieciak moich znajomych upodobał sobie niedopałki papierosów i chwila nieuwagi skutkowała tym, że miał już w ustach kipa, rodzice wychodząc z nim na spacer najpierw sprzątali teren by się mógł bezpiecznie bawić! Potem mu przeszło, ale gdyby podnosił coś innego… to są tylko dzieci i mają różne pomysły! Dlatego powinniśmy być odpowiedzialni za nasze psy i czyny!

Ale wróćmy do tej miłej rodzinki, pies pięknie strzelił kupę, pani momentalnie niczym doświadczony chirurg założyła lateksową rękawiczkę, pochwyciła sprawnie psią kupę i zapakowała w odpowiedni woreczek! Niby nic wielkiego! A jednak brawo! Doceniłem, podziękowałem godnej naśladowania postawy obywatelskiej w imieniu swoim i pozostałych mieszkańców grodu z koniem w herbie!

Kochacie swoje czworonogi, pięknie, ale bądźcie odpowiedzialnymi ludźmi! Konin nie musi być zasranym miastem, wszystko w Waszych rękach!

Jeśli choć kilka osób dozna refleksji po moim wpisie o psiej kupie to będę zadowolony! Szanujmy się wzajemnie!

Udostępnij na: