Jubileusz 50–lecia pożycia małżeńskiego

5 sierpnia, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie, odbyła się piąta już w tym roku uroczystość związana z obchodami długoletniej rocznicy pożycia małżeńskiego – „Złote Gody” dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły ze sobą 50 lat.

W zaszczytnym gronie Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, tym razem znalazło się pięć par. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Jubileusz 50–lecia pożycia małżeńskiego świętowali:
– Państwo Janina i Stanisław Frydrychowscy
– Państwo Janina i Ryszard Małek
– Państwo Janina i Jan Michalak
– Państwo Galina Mitrushina i Victor Mitrushin
– Państwo Krystyna i Marian Witulscy.

Medale wręczył Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski. Prezydent przekazał Jubilatom słowa uznania i podziękowania za wytrwałe, zgodne i pełne miłości pożycie małżeńskie, stanowiące wspaniały przykład dla młodego pokolenia. Życzył wszystkim parom doczekania następnych pięknych jubileuszy.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową.

Szanownym Jubilatom życzymy długich i pogodnych lat życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz doczekania kolejnych pięknych rocznic ślubu.

Źródło: www.konin.pl

Udostępnij na: