Już niedługo zdecydujemy!

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, to trzecie z rzędu wybory w tym roku. Zazwyczaj nie cieszą się one wysoką frekwencją, warto jednak wziąć w nich udział, gdyż wiele ważnych aktów prawnych mających potem wpływ na nasze życie jest uchwalanych w Strasburgu!

9 maja na konferencji prasowej w Poznaniu Koalicja Obywatelska oficjalnie rozpoczęła kampanię wielkopolskiej listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego, prezentuje się ona następująco:

  1. Ewa Kopacz
  2. Michał Wawrykiewicz
  3. Marcin Bosacki
  4. Anna Gramza-Michałowska
  5. Piotr Łuszczykiewicz
  6. Andrzej Rataj
  7. Rafał Duchniewski
  8. Anna Nowak
  9. Agata Rezgui
  10. Kevin Maliński

– Nadchodząca kadencja Parlamentu Europejskiego będzie kadencją niezwykle ważną. Kryzysy, których doświadczyliśmy w ostatnich latach związane z pandemią COVID-19, wojną w Ukrainie i kryzysem gospodarczym pokazały, że tylko w zjednoczonej i zintegrowanej Unii Europejskiej jesteśmy w stanie skutecznie przeciwdziałać ich skutkom. 9 czerwca nie możemy pozwolić, aby największą reprezentacją Polski w Parlamencie Europejskim byli ludzie, którzy kwestionują sens jej istnienia. Musimy zadbać o interesy Polski a tym samym o dobrobyt dla Wielkopolski. To szczególnie ważne dla naszego regionu konińskiego, regionu Wielkopolski Wschodniej, który wchodzi w kluczowy moment procesu sprawiedliwej transformacji i nic nie może tego procesu zakłócić – powiedział Rafał Duchniewski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Konina.

Udostępnij na: