KBO zmienia Konin! Zgłoś swój projekt!

W 2014 mieszkańcy Konina po raz pierwszy mieli możliwość złożenia wniosków w ramach KBO. Wniosków złożono 53 w tym 12 małych i 41 dużych a w głosowaniu nad nimi wzięło udział 2359 osób. Co roku ilość wniosków i osób głosujących systematycznie rosła, co świadczyło o popularności KBO. Przez 10 lat do naszego Budżetu Obywatelskiego wpłynęły 933 wnioski w tym 546 małych i 301 dużych. Rok 2018 był jedynym, w którym nie zastosowano podziału na wnioski małe i duże.
We wszystkich edycjach KBO w głosowaniu nad wnioskami wzięło udział łącznie 77 060 osób. W ciągu 10 edycji na realizację zadań w ramach KBO przeznaczono z budżetu miasta ponad 18.000.000 zł.

Od 1 marca 2024 roku można składać wnioski do 11 edycji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, do czego serdecznie Was zachęcam!

Przez minione dziesięć lat z KBO postawiono mini tężnie na V osiedlu, ścieżkę edukacyjną przy jeziorku Zatorze, zmodernizowano konińską bibliotekę i zakupiono masę ciekawych książek, zbudowano ścieżkę pieszo-rowerową, zatroszczono się o wróblowate i jeże, zwierzaki z parkowego mini zoo otrzymały nowe, piękne domki, zabawki i czochradła. Powstały siłownie na wolnym powietrzu, wymieniono wiaty przystankowe, psiaki z konińskiego schroniska dostały nowe, ciepłe budy, centrum krwiodawstwa otrzymało ekspres do kawy, to tylko ułamek tego co udało się zrealizować w ramach funduszy z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego!

Jakie macie pomysły by zmieniać nasze miasto za pomocą KBO w jedenastej edycji, macie czas na ich zgłoszenie do 2 kwietnia na ich zgłoszenie.

Papierową wersję wypełnionego wniosku można przesłać pocztą tradycyjną, dostarczyć osobiście do urzędu (Biuro Obsługi Interesanta pracuje w dni robocze w godz. 7:30-15:30) lub przesłać w formie elektronicznej przez portal e-Usług Urzędu Miejskiego w Koninie, zakładka „partycypacja społeczna”. Formularz znajduje się na stronie www.kbo.konin.pl Projekty, które możecie zgłaszać w zależności od wartości dzielą się na małe do 99.999,99 zł i duże od 100.000 do 1.000.000 zł.

Głosowanie nad tymi propozycjami, które zostały pozytywnie zweryfikowane odbędzie się we wrześniu. Swój głos mogą oddać wszyscy mieszkańcy Konina.

Materiał promocyjny

Udostępnij na: