Klasa Akademicka – Systemy Energetyki Odnawialnej

Porozumienie w sprawie prowadzenia klasy akademickiej o profilu systemy energetyki odnawialnej podpisały 19 października Akademia Nauk Stosowanych w Koninie i Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie.

Placówki zadeklarowały w nim współdziałanie dotyczące udziału najzdolniejszych uczniów w pracach studenckich kół naukowych, w prelekcjach, prezentacjach i wykładach otwartych, wspólnego uczestnictwa przedstawicieli szkoły i uczelni w uroczystościach okolicznościowych jak jubileusze, Drzwi Otwarte, dni kariery, targi edukacyjne, Dni Nauki, Akademia Młodego Studenta.

Najważniejsze dla uczniów zapisy dotyczą jednak udziału w zajęciach kierunkowych na uczelni oraz patronatu, jaki nad tą klasą roztoczy Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych, który gwarantuje wysoką jakość nauczania teoretycznego i praktycznego. Ukończenie tej klasy daje też absolwentom, którzy będą ubiegać się o przyjęcie na ANS w Koninie na studia pierwszego stopnia, 30 dodatkowych punktów rankingowych.

Źródło tekstu i zdjęć: ANS w Koninie

Udostępnij na: