Kolejna zima już z ciepłownią geotermalną!?

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem to podczas przyszłorocznych mrozów będziemy już korzystać z dobrodziejstwa ciepłowni geotermalnej.

Komora w nowej odsłonie.
Niepozorny żółty budynek położony przy ulicy Kleczewskiej na Międzylesiu to komora ciepłownicza, będąca własnością MPEC-Konin Sp. z o.o. Po przebudowie ul. Kleczewskiej jej wygląd odbiegał nieco od otoczenia, ale od kilku dni nabrał nowego wizerunku. A wszystko to dzięki nowej, miłej dla oka reklamie, która na niej zawisła. A cóż to takiego ta komora i jaka jest jej rola?
Sięgnijmy więc do „Poradnika Ciepłownika”. Komora Międzylesie jest komorą sekcyjną pomiędzy komorami w Marantowie, a komorą na Zatorzu. Znajdują się w niej zawory sekcyjne oraz zawory odwadniające. Zamknięte zawory sekcyjne minimalizują skutki awarii poprzez ograniczenie ilości wody zużytej w celu odwodnienia oraz zapewniają większa niezawodność ciągłej dostawy ciepła do odbiorców korzystających z ciepła systemowego. Zamknięcie zaworów w komorze umożliwia m.in. awaryjne zaopatrywanie w ciepło osiedla Międzylesie od strony Zatorza.

Źródło tekstu i zdjęć: MPEC-Konin / Konin. Tu płynie energia

Udostępnij na: