Major Joks poderwał nas jak myśliwce ku niebu!

7 maja Prezydent Miasta Konina zaprosił mieszkańców naszego miasta do Konińskiego Domu Kultury na koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

Tym muzycznym akcentem zakończyły się uroczystości majowe w Koninie. Podczas koncertu „Majówka z Orkiestrą” zabrzmiały pieśni patriotyczne i popularne utwory muzyki rozrywkowej. Miałem już okazję bywać na koncertach orkiestr wojskowych i zawsze było pięknie i dostojnie, ale tak po wojskowemu z pewną rezerwą! Major Joks to niesamowity gość, showman całą gębą, pięknie dyrygował swoją orkiestrą, świetna konferansjerka z dużą dozą poczucia humoru i rezerwy, ale major dorzucił od siebie masę ciepła i człowieczeństwa czym uwiódł konińską publiczność, pomimo faktu, że byliśmy na koncercie orkiestry wojskowej to obstawiam, że większość widzów czuła się jak na rodzinnej imprezie, jakby dyrygentem był członek ich rodziny.

Major Joks poza tym, że kocha muzykę, kocha też historię Polski i potrafi ją pięknie opowiadać i przekazywać wplatając ją między grane utwory. Wylądowaliśmy w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, bolesnych czasach rozbiorów Polski, gdy nasz kraj zniknął z mapy, wraz z legionistami przeżyliśmy kryzys przysięgowy, a z Piłsudskim wylądowaliśmy w twierdzy w Magdeburgu. I tak pięknie szliśmy z patriotycznymi pieśniami aż trafiliśmy z polskimi dywizjonami myśliwskimi bić się o brytyjskie niebo, by następnie z maczkowcami pod Monte Cassino nakarmić maki krwią naszych bohaterów!

Orkiestra poza pieśniami patriotycznymi zagrała też szlagiery muzyki filmowej, major porwał nas w czasy młodości i przypomniał czasy łobuzowania, ba nawet zachęcił by po koncercie spłatać sąsiadom psikusa, zadzwonić i uciec jak za młodzieńczych lat.

Na zakończenie prezydent Korytkowski podziękował orkiestrze za świetny koncert, przekazał kwiaty, jako, że orkiestra wywodząca się tradycjami z Modlina  i za kilkanaście dni ma swoje kolejne urodziny to zaśpiewaliśmy im wspólnie 100 lat pod batutą prezydenta!

Podczas koncertu nie zabrakło lokalnych akcentów, major Joks pochwalił się, że część członków jego orkiestry wywodzi się z Konina, Koła i są absolwentami konińskiej szkoły muzycznej, stwierdził, że region koniński to prawdziwe zagłębie talentów muzycznych.

Podsumowując jestem oczarowany Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania, ich ciepłem i perfekcją. Jak zdradził prezydent Korytkowski to nie koniec spotkań z nimi, zagrają na koncercie noworocznym w Koninie!

Udostępnij na: