Konferencja prasowa posła Tomasza Piotra Nowaka

4 stycznia 2023 roku w biurze poselskim Tomasza Piotra Nowaka odbyła się konferencja prasowa, której tematem były poprawki budżetowe na rzecz naszego regionu oraz sprawy bieżące.

– Witam Państwa w państwie chaosu – tymi słowami powitał przybyłych na konferencję dziennikarzy poseł Nowak, dodał, że 2023 rok będzie rokiem zmian i odsunięcia obecnej ekipy od władzy w naszym kraju!

Niestety w budżecie państwa na ten rok nie ma przewidzianych środków na przebudowę mostu w ciągu Trasy Warszawskiej, nieoficjalnie poseł Nowak otrzymywał informacje, że gdyby byli grzeczniejsi, może bardziej czołobitni i bardziej okazywali wdzięczność PiS-owi, to sprawę może udałoby się załatwić pozytywnie! Stwierdził, że nie ma zgody na uznaniowość i kolesiostwo przy dzieleniu pieniędzy na ważne inwestycje w naszym kraju i jedyną opcją na zmianę tego jest zaangażowanie się społeczeństwa i odsunięcie obecnej ekipy od władzy w zbliżających się wyborach! Poseł Nowak zwrócił się z zapytaniem do premiera Morawieckiego dlaczego wciąż nie są przyznawane środki na to ważne zadanie, niestety pomimo konstytucyjnego obowiązku żadnej odpowiedzi nie otrzymał, co kolejny raz wskazuje na degrengoladę państwa PiS!

Nie widząc żadnej reakcji szefa rządu poseł Nowak złożył poprawki do budżetu państwa, pierwsza dotyczy przebudowy ulicy Przemysłowej na odcinku od Matejki do Brunatnej o szacowanym koszcie inwestycji na 57 milionów złotych, druga jeszcze bardziej kosztowna jest związana z przebudową mostów o szacowanym koszcie na 136 milionów złotych. Obie poprawki zostały niestety odrzucone w głosowaniu.

Jeżeli plany budowy elektrowni atomowej w Koninie nabiorą realizmu to poseł Nowak będzie domagał się specustawy dla naszego miasta, musi być zabezpieczona infrastruktura drogowa, miasto i region muszą mieć określone korzyści z tej lokalizacji inwestycji. Wszystko musi być na najwyższym poziomie, nie da się budować tak ważnej inwestycji przy zrujnowanym moście. Rząd robiąc reformę finansów, zwiększając kwotę wolną od podatku znacząco uszczupla dochody samorządów, które nie mogą zostać pozostawione same sobie z tą ogromną wyrwą w finansach, której same nie są w stanie zasypać.

Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji prasowej było zbliżające się zakończenie akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem wspierającym in vitro, mieszkańcy chętnie podpisują się pod projektem i założone minimum podpisów zostało już dawno przekroczone.

Poseł Nowak za pośrednictwem lokalnych mediów zachęcał mieszkańców Konina i okolic do aktywnego włączenia się w zbliżającą się kampanię wyborczą, zaprasza chętne osoby na spotkanie do swojego biura poselskiego, cel jest jeden odsunięcie PiS-u od władzy i naprawa państwa.

Na dzisiejszej konferencji poseł mówił także o spotkaniach z Kołami Gospodyń Wiejskich i OSP w kontekście możliwości pozyskania pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, dla Wielkopolski Wschodniej przeznaczono 415 mln euro. Poseł zaprasza do kontaktu różne organizacje i stowarzyszenia, istnieje możliwość zorganizowania spotkań otwartych, gdzie będzie poruszana ta ważna dla naszego regionu tematyka.
Udostępnij na: