Konińska Karta Mieszkańca – ważne informacje!

Od 1 stycznia br. koninianie posiadający Konińską Kartę Mieszkańca mogą podróżować bezpłatnie autobusami MZK Konin. Kilka praktycznych uwag:

1. Pasażerowie z Konińską Kartą Mieszkańca posiadający bilety okresowe, których ważność upływa w 2024 roku, mogą je zwrócić i odzyskać część pieniędzy proporcjonalnie do wykorzystania biletu. Centrum Obsługi Pasażerów MZK, ul. Dworcowa 6 (tel. 726 770 677), przyjmuje wnioski o zwrot: należy wypełnić wniosek, oddać bilet, a pieniądze zostaną przelane na konto.
Uwaga! Zwrot kosztów biletu kupionego przez aplikacje SkyCash, MoBiLET i mPay będzie możliwy wyłącznie przez te aplikacje!

2. Jeśli zakładałeś Konińską Kartę Mieszkańca w styczniu 2023 roku, to w tym roku w styczniu – z dniem jej wyrobienia – kończy się jej 12-miesięczny okres ważności! Zadbaj o ważność karty! Przedłuż Pakiet Mieszkańca!
Możesz to zrobić na stronie https://konintumieszkam.pl/, logując się do swojego konta albo w Autoryzowanym Punkcie – Centrum Obsługi Pasażerów MZK Konin. Koniecznie zabierz ze sobą akceptowalny dokument potwierdzający zamieszkanie, który należy dołączyć do wniosku,np. pierwszą stronę rocznego rozliczenia podatku dochodowego PIT wraz z potwierdzeniem Urzędu Skarbowego (UPO dla dokumentu składanego elektronicznie) czy aktualny wypis z CEIDG.

3. Konińską Kartę Mieszkańca ma około 14 tysięcy osób. Jeśli jesteś mieszkańcem Konina i chcesz do nich dołączyć, złóż wniosek o wydanie karty.
Konińską Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków:
– rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Koninie, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Miasta Konina,
– zamieszkuje na terenie Miasta Konina w przypadku braku ustawowego obowiązku rozliczania podatku PIT.

Osoba Uprawniona do otrzymania Karty może wnioskować także o wydanie karty w imieniu:
– dzieci od 7. roku życia do ukończenia 18. roku życia lub
– osób od 18. roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób pozostających pod opieką, w tym osób niepełnosprawnych.
Dzieci do 7. roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta rodzica.

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: