Konin godnie uczcił 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Podczas oficjalnych uroczystości upamiętniających 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja złożono kwiaty pod tablicą poświęconą Tadeuszowi Kościuszce, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Koninie o znaczeniu Konstytucji 3 Maja mówiła Aldona Olesiak z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.
– Przez wiele lat Konstytucja 3 Maja była symbolem dążenia narodu polskiego do odzyskania niepodległości, a w 1919 roku po raz pierwszy obchodzono z okazji jej uchwalenia święto narodowe – powiedziała.
Szczególnym momentem było wręczenie odznak honorowych „Za Zasługi dla Miasta Konina”. Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski przyznał je:
– Zygmuntowi Jóźwiakowi – właścicielowi zakładu jubilerskiego, który w tym roku obchodzi 50-lecie działalności
– Joannie Woźniak – wicedyrektorce Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie
– Krzysztofowi Łyjakowi – działaczowi Klubu Turystycznego PTTK Oddział w Koninie
– Wyróżnione osoby mają różne pasje, różne działalności, ale jedna rzecz je łączy – Konin. Jesteście Państwo najlepszymi ambasadorami naszego miasta – podkreślił prezydent, zwracając się do wyróżnionych.
List od Wojewody Wielkopolskiego odczytała Aneta Niestrawska – I Wicewojewoda Wielkopolski, głos zabrali także posłowie Leszek Galemba i Tomasz Piotr Nowak.
W części artystycznej wystąpiła młodzież z MDK w Koninie, uczniowie konińskiej szkoły muzycznej oraz zespół Ad Libitum Konin.
W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie odprawiono mszę za Ojczyznę.

Źródło: Konin. Tu płynie energia oraz fanpage Posła na Sejm Leszka Galemby

Udostępnij na: