Konin kocha podróżników…(2) Popłynęliśmy Amazonką z Maciejem Ostrowskim!

3 czerwca w gościnnych progach konińskiego Oskardu odbyło się kolejne spotkanie z ciekawego cyklu “Senior w podróży”, organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Zatorze, Miasto Konin oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
Tym razem w bardziej kameralnej atmosferze koniński radny, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” i podróżnik z zamiłowania Maciej Ostrowski zabrał nas swoją opowieścią na wyprawę do dżungli amazońskiej, „dołączyliśmy” do kilkunastoosobowej ekipy, wsiedliśmy do łodzi i popłynęliśmy Amazonką…
Wyprawę o której opowiadał Maciej Ostrowski zorganizowała Beata Pawlikowska, znana podróżniczka i nie była to łatwa komfortowa wycieczka z all inclusive. Była to wyprawa by poznać prawdziwą dżunglę, złapać kontakt z naturą, jej pięknem i bezwzględnością, była to również wyprawa by poznać samego siebie, swoje ograniczenia i słabości! Nasz podróżnik przyznał, że dżungla uczy innego spojrzenia na świat, przyrodę, człowiek wyrwany z cywilizacji musi odrzucić patrzenie tunelowe, a wrzucić tryb szerokokątny i zacząć inaczej patrzeć, ale taki proces przestawienia zajmuje nam trochę czasu, dżungla otwiera człowieka, jak wspomniał wielokrotnie tam płakał, ze słabości, szczęścia i buzujących emocji! Jak wspomniał żartobliwie piranie mnie nie zjadły, ale ja kilka z nich tak, serwowana kuchnia znacznie odbiegała od naszych kulinarnych przyzwyczajeń, to plus wysiłek fizyczny spowodowało to, że nasz podróżnik zgubił w dżungli 5 kg.
Maciej Ostrowski odwiedzając różne miejsca ma zwyczaj zabierania z sobą bliskiej mu flagi Konina, zostawił już tych flag 20, bardzo spodobał mi się ten gest lokalnego patriotyzmu.
Było to drugie spotkanie i moim zdaniem kolejny sukces projektu „SENIOR W PODRÓŻY”, wszystkie dostępne zaproszenia rozeszły się w błyskawicznym tempie, a sala była wypełniona głodnymi podróżniczych opowieści widzami! Pełne widownie potwierdzają mój tytuł – Konin kocha podróżników!
Kolejne spotkanie będzie zapewne równie ciekawe i ekscytujące 13 czerwca Emilia Wasielewska porwie nas swoją opowieścią podróżniczą do Wietnamu i Birmy.
Udostępnij na: