Konin na trzecim miejscu w Wielkopolsce!

Miasto Konin zajęło III miejsce w klasyfikacji wielkopolskich miast prezydenckich w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2022 roku. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył wyróżnienie zastępcy prezydenta Konina Witoldowi Nowakowi, który wziął udział w sportowym podsumowania roku zorganizowanym 20 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Poznań, a drugie Kalisz. – Dziękujemy konińskim sportowcom, ten tytuł to Wasza zasługa! – mówi Witold Nowak. I podkreśla, że w gronie 10 najlepszych klubów z Wielkopolski jest nasz Koniński Klub Szermierczy.

W sportowym podsumowaniu roku uczestniczyli sportowcy, trenerzy i działacze klubów z regionu.

Cieszę się, że po dwóch latach pandemicznej przerwy możemy się spotkać w gronie wielkopolskiej rodziny sportowej. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, co dobrego wydarzyło się w wielkopolskim sporcie w zeszłym roku. Nagrodzić osiągających sukcesy i podziękować tym, którzy stwarzają warunki do rozwoju sportu, przede wszystkim samorządowcom. My – jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego – staramy się kontynuować wszystkie nasze dotychczasowe przedsięwzięcia, jednocześnie zwiększając pulę środków finansowych – podkreślił w swoim wystąpieniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Spotkanie było również okazją do podsumowania najważniejszych działań Samorządu Województwa Wielkopolskiego w sporcie. Przedstawiono m.in. informacje dotyczące wsparcia Systemu Sportu Młodzieżowego, infrastruktury sportowej (w 2022 roku środki z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 2 284 270 zł wsparły budowę 16 obiektów lekkoatletycznych), czy programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Szatnia na medal”, w ramach którego udzielono pomocy finansowej na remont lub budowę 279 obiektów szatniowych w latach 2018-2022.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: