Konin pamięta!

78 lat temu dwaj mieszkańcy naszego miasta: Lucjan Ptak i Aleksander Miłkowski, ratując ciężko rannych żołnierzy radzieckich sami oddali swoje życie na skutek odniesionych ran, wydarzenie to uczczono tablicą pamiątkową na jednej z kamienic przy placu Wolności, dziś kolejny raz oddano Im hołd!

O godzinie 11.00 przed tablicą pamiątkową spotkali się Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wraz ze swoimi zastępcami Witoldem Nowakiem i Pawłem Adamowem, Posłem na Sejm Tomaszem Piotrem Nowakiem, przedstawicielami Rady Miasta Konina, prezesami spółek miejskich i innymi osobami by złożyć kwiaty i zapalić znicze.

– To jeden z elementów dbania miasta o historię, pamięć i to, co wydarzyło się w Koninie, pamiętając o tych wydarzeniach, przekazujemy tę historie dla następnych pokoleń. Liczę, że te symboliczne uroczystości związane ze złożeniem wiązanek i zapaleniem zniczy będą trwały w kolejnych latach, gdyż integruje to naszych mieszkańców, pokazuje naszą tożsamość i wspólnotę – powiedział prezydent Korytkowski.

Udostępnij na: