Konin powitał biegaczy!

Konin zaznaczy swój wyraźny ślad w czwartej edycji Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, czyli z Gniezna do Warszawy. Ta inicjatywa ma swój szczytny cel – dochód z niej zostanie przekazany na WOŚP. 302-kilometrowa trasa została podzielona na 32 etapy. Ten koniński, jak podkreślają organizatorzy, jest w czwórce najważniejszych! Bieg wyruszył 28 stycznia z Gniezna. Skład podstawowy liczy około 30 sportowców, wśród nich koninianin Maciej Ziółkowski – Triton Konin. Po drodze, w mijanych miejscowościach, do biegaczy może przyłączyć się każdy chętny.

Wieczorem około godziny 22.00 biegacze dotarli do Konina. Przywitaliśmy ich przy rondzie WOŚP, było głośno i radośnie! Na biegaczy czekała gorąca herbata, pyszna drożdżówka oraz pakiety ufundowane przez lokalnego sponsora. Po kilkunastominutowym odpoczynku biegacze ruszyli w dalszą trasę! Kolejny etap trasy wynoszący 10 km i 300 m należał do naszych miejscowych biegaczy – zarówno zrzeszonych w klubach Aktywni Konin, Triton czy Partyzanci, jak i niezrzeszonych.

Każdy z nas też wesprzeć ten szczytny cel, wrzucając pieniądze do puszki czy do e-skarbonki – https://eskarbonka.wosp.org.pl/n44efk. Rok temu udało się zebrać około 50 tys. zł.  Organizatorem Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy jest Fundacja Młodzi w Uzależnieniu. Wielki finał – w Warszawie. Tam wielkopolska sztafeta dotrze 29 stycznia, po 20:00 będzie można zobaczyć biegaczy podczas telewizyjnego wejścia na żywo. Tej edycji WOŚP towarzyszy hasło „Chcemy wygrać z sepsą!”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyśpieszenie diagnostyki zakażeń sepsy co umożliwi lepszą terapię tej choroby poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykiem. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Udostępnij na: