Konińscy strażacy chwalą się nowym wozem bojowym!

W ostatnich dniach Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wzbogaciła się o nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9,1/52 Renault Kerax wyposażony w silnik o mocy 330 kW (440 KM), uterenowiony napęd 6×6 oraz kabinę w układzie 1+1+1.
Pojazd już wkrótce trafi do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie i będzie wyjeżdżał do działań ratowniczo-gaśniczych. Zastąpi on pojazd GCBA 9,5/60 Man TGA, który uczestniczył m.in. w międzynarodowej misji gaszenia pożarów lasu w Szwecji oraz Grecji. Pojazd zostanie włączony w skład Modułu GFFFV Poland i będzie mógł być dysponowany poza granice kraju w ramach modułu poznańskiego.
Nowy samochód został wyposażony w autopompę umożliwiającą tłoczenie słonej wody oraz specjalny system umożliwiający sprawny załadunek i rozładunek przenośnego zbiornika wody o pojemności 13 000 litrów. Auto posiada zbiornik wody o pojemności 9100 litrów oraz autopompę o wydajności 5200 l/min, działko wodno-pianowe o wydajności 3200 l/min, linię szybkiego natarcia o długości 40 m, wciągarkę linową, maszt oświetleniowy z lampami LED oraz sprzęt oświetleniowy i łączności.
Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków budżetu państwa.

Źródło: KM PSP KONIN

Udostępnij na: