Koreańczycy spotykają się i bawią z mieszkańcami Konina

Blisko trzydzieścioro wolontariuszy z Korei Południowej gości w Koninie. Ich wizytę zorganizowali wspólnie Polskie Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu, koreańska organizacja Better World, firma Korea Hydro&Nuclear Power, we współpracy z miastem Konin i ZE PAK. W piątek (10 lutego) młodzi Koreańczycy spotkali się z seniorami i dziećmi.

Podzieleni na kilka grup goście z Korei spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej z seniorami. Prezentowali podobieństwa między naszymi krajami: od pierogów, po klimat. Uczyli także koreańskiej kaligrafii, rozdawali słodkie prezenty, podobne w smaku do naszych faworków. Podobnie było w placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Tu także były wspólne rozmowy i prezentacje dla dzieci i seniorów. Okazało się, że w Korei równie popularna co u nas jest gra tzw. „Zośka”. Były rozmowy, padło wiele pytań. Nie zabrakło wspólnych fotografii. Wszystkie spotkania przebiegały w bardzo serdecznej atmosferze, żeby nie powiedzieć – bardzo rodzinnej.

Koreańscy goście odwiedzili już ZE PAK SA, będą w Fundacji Podaj Dalej i Szkole Podstawowej nr 9. W niedzielę (12 lutego) w konińskim Ratuszu, od godz. 14.00 trwać będzie Dzień Kultury Koreańskiej, z licznymi, bardzo ciekawymi prezentacjami i pokazami. Wolontariusze z Korei spotkają się również z prezydentem Konina Piotrem Korytkowskim. W planie mają, także zwiedzanie naszego miasta i Torunia.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: