Koreańczycy wracają do Konina!

Kto rok temu skorzystał z zaproszenia Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego na Dzień Kultury Koreańskiej w Koninie ten bankowo nie żałował tej decyzji! Koreańczycy mocno się napracowali by oczarować swoją kulturą i krajem naszych mieszkańców, stare porzekadło powiada, że przez żołądek do serca i tak też uczynili przygotowując smaczny poczęstunek w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie! Na odwiedzających czekała smaczna przekąska z parówek z kluskami ryżowymi polanymi magicznym sosem, na dzieci czekały tony słodyczy, można było się napić dobrej kawy czy też koreańskiej herbaty z orzechami.

Poza ucztą kulinarną czekała także uczta duchowa w Sali Ratuszowej, Koreańczycy przygotowali tam konkursy z nagrodami, tworzenie masek i bączków, pokaz gier zręcznościowych, pokaz tańca nowoczesnego i z wachlarzami, nie zabrakło również pokazu taekwondo. Dzieci i dorośli świetnie się bawili oklaskując gorąco naszych gości, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w ludowym stroju instaxem.

To bardzo mili i otwarci ludzie, pięknie nam zrobili wtedy niedzielę, wybierzcie się poznać ich kulturę, a bankowo nie będziecie żałować!

Udostępnij na: