Koreańscy wolontariusze z wizytą w SP6!

Było bardzo wesoło, pozytywnie i energetycznie! Wizyta koreańskich wolontariuszy na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie. Zagraniczni goście przyjechali do Konina po raz drugi, by przybliżyć mieszkańcom kulturę i tradycje Korei Południowej.

Były pokazy taekwondo, gra na tradycyjnych instrumentach, występy wokalne i taneczne. A wszystko udokumentowane na setkach zdjęć! O tym, że kultura łączy przekonali się na własne oczy wszyscy uczestnicy imprezy – podczas tańca k-pop siedzący na widowni uczniowie SP6 śpiewali piosenki w języku swoich gości! Potem, w odpowiedzi na występy gości, gospodarze wydarzenia zaprosili na prezentację polskiej kultury. Występ artystyczny przygotowali nie tylko uczniowie „szóstki”, ale także gościnnie – Zespół Tańca Ludowego „Uśmiech” z Liśćca Wielkiego.

Niezwykłą niespodzianką było przekazanie przez KHNP, firmę zaangażowaną w planowaną budowę elektrowni jądrowej w Koninie, 12 tysięcy złotych darowizny dla Rady Rodziców SP6.

Koreańczycy mają pobyt wypełniony wieloma spotkaniami. W sobotę pojawią się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej, gdzie spotkają się z seniorami. Odwiedzą Koniński Bank Żywności i tam będą pomagać w pakowaniu paczek dla potrzebujących. W niedzielę każdy chętny będzie mógł spotkać się z wolontariuszami w ratuszu na II Dniu Kultury Koreańskiej.

 Zapraszamy wszystkich od 14:00 do 17:00. Ubiegłoroczna wizyta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W tym roku też będzie wiele atrakcji – zachęca do udziału w wydarzeniu prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Udostępnij na: