Kształcenie zawodowe w kontekście potrzeb rynku pracy

W Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego we wtorek (4 kwietnia) odbyła się konferencja zatytułowana „Kształcenie zawodowe w kontekście potrzeb rynku pracy”. Otworzył ją zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.

Zaproszenie na konferencję przyjęli pracodawcy nie tylko z Konina, ale i regionu. Reprezentowali różne firmy – od zatrudniających po kilkadziesiąt osób, po takich potentatów jak PKP. Prezentowali swoje przedsiębiorstwa, mówiąc o potrzebach w zatrudnieniu i najbardziej pożądanych kierunkach kształcenia zawodowego.

Otwierając konferencję, zastępca prezydenta Konina Witold Nowak zwrócił szczególną uwagę na potrzebę bezpośrednich kontaktów pracodawców z przyszłymi pracownikami już w szkołach. – Ten rodzaj spotkań przynosi wyłącznie obustronne korzyści – podkreślił Witold Nowak.

Podobnego zdania był dr inż. Andrzej Kulesa, przewodniczący Wielkopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa. – Właściwie sprofilowane kształcenie zawodowe sprawia, że absolwenci szkół nie mają problemów na rynku pracy – stwierdził Andrzej Kulesa, podając jako przykład wysoko kwalifikowanych specjalistów budownictwa.

Wśród pracodawców prezentujących swoje dokonania nie zabrakło także absolwentów konińskiej „Budowlanki”.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: