Magnetytowa 7, to fajne miejsce na mapie Konina!

Zapewne pamiętacie jak we wrześniu pisałem o otwarciu Domu Seniora w Koninie.

Nasza spółka miejska Miejskie TBS, wybudowała tam piękne miejsce dla seniorów na miarę XXI wieku, dobrze wpisujące się w politykę senioralną Miasta Konina.

Dzięki zdjęciu Pawła Figurskiego możemy rzucić okiem na ten nowoczesny obiekt z lotu ptaka:

Budynek wyposażony został w energooszczędne oświetlenie, fotowoltaikę oraz monitoring wizyjny. Na terenie przynależnym znajdują się: obiekty małej architektury, nasadzenia drzew i krzewów oraz trawniki, alejki spacerowe, siłownia zewnętrzna, wiata rowerowa, wiata grillowa, altana, zbiorniki do retencjonowania wody deszczowej. Na zewnątrz terenu zielonego znajduje się: parking (wjazd chroniony szlabanem), podziemne silosy do czasowego gromadzenia odpadów stałych, elementy małej architektury oraz podziemny zbiornik przeciwpożarowy.

Budynkowi charakteru dodają otwarte przestrzenie wewnątrz, duże okna, szerokie korytarze, wysokiej klasy aluminiowa stolarka okienna. W budynku znajdują się 32 mieszkania na wynajem, każde wyposażone w udogodnienia dla osób starszych i z niepełnosprawnościami np. łazienki z systemem bezbrodzikowym, bezprogowe wyjście na balkon, przyciski systemu przywoławczego. Dostęp do wyższych kondygnacji zapewniają dwie cichobieżne windy, natomiast każde piętro oznaczone jest innym kolorem.

Na parterze przewidziano miejsce dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który będzie organizował różnego rodzaju warsztaty i zajęcia terapeutyczne. W obiekcie planowany jest Punkt Biblioteczny zajmujący się wypożyczaniem księgozbioru z wielką czcionką dedykowaną dla Seniorów. W świetlicy będzie można spożywać posiłki zamówione w ramach zewnętrznego cateringu.

Piękne miejsce na piękną i radosną jesień życia!

 

Udostępnij na: