Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 25 maja  2023 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się pierwsza w tym  roku  okazja do świętowania długoletnich rocznic pożycia małżeńskiego i związanych z tym,  nadanie medali,  dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły  ze sobą  50 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie  nadawane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Do zaszczytnego  grona  Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 9 par.

Długoletni  jubileusz  pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo  Irena i Jan Burdzińscy

Państwo  Anna  i  Henryk  Borek

Państwo  Jolanta  i  Tadeusz  Darul

Państwo  Janina  i Henryk  Kantarowscy

Państwo  Zofia i Bogumił  Naworscy

Państwo  Danuta i Zdzisław  Pilarczyk

Państwo  Bożena  i  Zdzisław Piotrowicz

Państwo  Henryka i Ryszard Szczęśni

Państwo Anna i Jan  Woźniakowie

 

Przy okazji odbioru medali  swój  Jubileusz  60 – lecia pożycia małżeńskiego świętowali  Państwo  Irena i Jan  Burdzińscy.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.  Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził  słowa uznania i podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące  wspaniały  przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył  kolejnych  pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości. Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety  kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową w urokliwym ogrodzie znajdującym się przy Dworku Zofii Urbanowskiej.

Szanownym Jubilatom gratulujemy zacnych rocznic pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych,  corocznych jubileuszy.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: