Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 5 października  2023 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się kolejna uroczystość, na której  świętowano  długoletnie pożycie małżeńskie i związane z tym  nadanie medali,  dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły  ze sobą  50 lat.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie  nadawane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Do zaszczytnego  grona  Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 7 par.

Długoletni  jubileusz  pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo  Barbara i Maurycy Iwińscy

Państwo  Zofia i Jan Kaczmarek

Państwo  Elżbieta i Bronisław Kamińscy

Państwo  Grażyna i Błażej Łukasiewicz

Państwo  Urszula i Marian Piaseccy

Państwo  Jadwiga i Józef Woźniak

Państwo  Zofia i Czesław Żmuda

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.  Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził  słowa uznania i podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące  wspaniały  przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył  kolejnych  pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości.

Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety  kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, wspaniałą muzyką, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową. Szanownym Jubilatom gratulujemy okrągłej  rocznicy pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych,  corocznych jubileuszy.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: